Parafia p.w. Świętego Stanisława BM w Góralicach

„Wieczór Chwały”

„Wieczór Chwały”

W dniach 5-6 października w naszym kościele parafialnym pw. Świętego Stanisława BM w Góralicach odbył się „Wieczór Chwały” z modlitwą o uzdrowienie. Wieczór prowadzony był przez Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Bartłomieja z Berlina. Uroczystość rozpoczęła się od modlitwy różańcowej, a po przeprowadzonej przez Proboszcza mszy rozpoczęło się uwielbienie Jezusa Chrystusa i bliższe jego poznanie. „ Chwała Panu za ten Święty czas”. Na to wydarzenie przybyli bardzo licznie wierni nie tylko z naszej parafii i okolic, ale również z odległego Koszalina czy Szczecina.

Podczas rozważań mogliśmy sobie przypomnieć najważniejsze wydarzenia w naszym życiu, takie które sprawiły że w jakiś sposób zostaliśmy zranieni, może oddaliliśmy się od Boga, może mieliśmy do niego żal, że nie było go, gdy potrzebowaliśmy jego pomocy. „Nic nie dzieje się bez przyczyny”. Bóg nas nie opuszcza, Bóg daje nam znaki i chce żebyśmy nie wątpili w niego. Chce, żebyśmy przychodzili do niego w modlitwie. Właśnie podczas tego spotkania mogliśmy się zbliżyć do Jezusa, a jednocześnie uzdrowić wewnętrznie i nauczyć się czytać jego znaki. Nie wątpić, a wierzyć że każdy nawet smutny dzień ma sens.
Jedna z wiernych – wspomina –„ Był to dla mnie czas radosnej modlitwy i uwielbienia we wspólnocie Kościoła. Przeżycie, które buduje, daje życie i siłę na pokonywanie trudności życiowych. Doświadczenie wspólnej modlitwy uwielbienia Jezusa napełnia nas spokojem i radością, czyni Jezusa obecnym w świecie w którym żyjemy”.
„Wieczór Chwały” pogłębia naszą własną relację z Jezusem – to nic innego jak spotkanie z żywym Bogiem i odnowienie relacji z nim.
Wieczór uwielbienia odbył się w naszej parafii po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. To wspaniała i wyjątkowa okazja do osobistego spotkania z Chrystusem i uwielbiania Go poprzez wspólny śpiew, muzykę i rozważanie słowa Bożego. Modlitwa uwielbienia to bardzo trudna forma modlitwy, gdyż podczas niej nie koncentrujemy się na nas samych, nie prosimy o nic, nie mówimy, co nam potrzeba, nawet nie przepraszamy – koncentrujemy się tylko i wyłącznie na Nim, uznajemy, że jest Bogiem, że jest Panem naszego życia i – po ludzku mówiąc – prawimy Bogu komplementy. Uwielbienie to oddawanie chwały Bogu za to, że po prostu jest. I właśnie w modlitwie uwielbienia możemy się naprawdę Bogiem zachwycić. Modlitwa uwielbienia jest przecież zachwytem nad tym, kim Bóg jest i co czyni.
Wszystkim za udział w tym przepięknym wydarzeniu dziękujemy a szczególne podziękowanie kierujemy do członków Szkoły Nowej Ewangelizacji za poświęcony dla nas czas i trud jaki włożyli w przyjazd z Berlina do Góralic. Jeszcze raz Bóg zapłać.
Szczęść Wam Boże.